středa 2. dubna 2014

Student knihomol - březen 2014

Tento projekt vytvořila Cathy z blogu Mezi nebem a peklem.

  

• Muži, kteří nenávidí ženy I - Denise Mina / Milénium / 1. část 1. dílu / 152 stran
Tohle je samozřejmě komiks, ne kniha, i když vznikl na motiv stejnojmenné knihy od Stiega Larssona. Knihu jsem už četla, proto jsem se do komiksu pustila - byla jsem zvědavá, jak bude kniha zpracována. Mně osobně se komiks moc líbil - vše podstatné je v něm vyjádřeno a ty kresby jsou opravdu povedené. Těším se na druhou část. :)
Na GoodReads hodnoceno 5/5 hvězdiček.

• Doktor Proktor a vana času - Jo Nesbo / Doktor Proktor / 2. díl / 288 stran
Už první díl se mi moc líbil a stejně tak tomu bylo i u tohoto. :) Příběh je sice poněkud šílený, ale jinak vážně bezva a mile vtipný. Tahle kniha bude bavit velké i malé. Já se už moc těším na ten další. :)
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.

• Tygrova plavba - Colleen Houck / Tygří sága / 3. díl / 528 stran
Tak tohle bylo hodně zdlouhavé čtení. Dobrá půlka knihy je téměř o ničem, Kelsey mě neustále rozčilovala a příběh mi přišel předvídatelný. Nebavilo mě, jak autorka na každé druhé stránce popisovala, co mají k obědu či k večeři.  Opravdu se už těším až celá série skončí a já si konečně přečtu ten poslední díl. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.

  

• Jed - Fiona Paul / Temné vody / 1. díl / 360 stran
Tahle knížka byla pro mě velké překvapení. Bála jsem se, že mě nebude bavit, nakonec byla vážně skvělá. Líbilo se mi prostředí, postavy a i ten příběh. Do konce jsem neodhalila vraha. Autorku moc chválím a určitě se těším na pokračování. :)
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.

• Nebe v plamenech - Emmy Laybourne / Monument 14 / 2. díl / 224 stran
Tohle byla stejná jednohubka jako první díl, která si dle mého názoru držela i stejnou úroveň jako díl první. Takže se mi to skvěle četlo, příběh nebyl špatný a ty postavy také ušly. Jsem dost zvědavá, o čem bude ten třetí díl, protože mě nic nenapadá. :) Tak uvidíme. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.

• Proměna - Franz Kafka / 120 stran
Podle výkladu naší češtinářky jsem čekala něco mnohem horšího. Sice to není žádné pozitivní čtení, ale přišlo mi to mnohem lepší, než jsem čekala. Čte se to docela rychle, i když tu poddajnost Řehoře moc nechápu. A smutné to je, to ne že ne. A taky vím, že od Kafky si už nic jiného nepřečtu. Přesto jsem si původně myslela, že se mi to vůbec nebude líbit. To se nestalo. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.

První půlka března byla pro čtení mnohem příznivější než ta druhá. To jsem na čtení měla mnohem méně času a také méně síly. Teď čtu recenzní výtisk, který jsem měla mít už dávno přečtený a pak i povinnou četbu, ze které musím do pondělí zpracovat portfolio. A nevím, co z toho číst dřív, takže to tak nějak střídám. Plus bych se měla učit. Nicméně jakmile budu mít za sebou tu povinnou, hned budu mít víc času na své vlastní čtení, jop. :) Navíc do prázdnin zbývají už jen tři měsíce, díky bohu. Snad utečou co nejrychleji. :)

A jak jste na tom se čtení vy? :)

12 komentářů:

 1. Docela ti závidím, že jsi toho stihla tolik. =D Já se na většinu měsíce zasekla nad Procesem. Musím říct, že si od Kafky taky už nic nepřečtu, vážně jsem kvůli procesu neměla ani do čtení CHUŤ... =/ =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem šťastná, že jsem toho stihla tolik. :D To chápu. Podle toho děje, který nám vyprávěla češtinářka, bych Proces vážně nechtěla číst. A jak jsem psala výše, Proměna mi stačila. :)

   Vymazat
 2. Prvý krát vidím túto rubriku :) Ako vidím tak máš tempo ako ja.. ja tiež vždy prečítam za mesiac tak 5-6 kníh :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? No vidíš. :) Když mám dost času, tak to bývá těch 5-6 knih. Ale někdy je škola náročnější, tak toho mám mnohem méně a když jsou naopak prázdniny, přečtu toho o něco více, jop. :)

   Vymazat
 3. Já jsem se zasekla tak nějak na všech knihách, rozečetla jsem asi tři, žádnou jsem však nedokončila. Nakonec jsem jich teda stihla asi pět, ale strašně jsem se ke všemu přemlouvala :/ Poslední dobou mě vůbec nic nebaví, a už mě to nebaví! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu tě, podobné období také občas mívám. Nic se mi nechce, na všechno jsem moc unavená. :D Tak snad tohle období u tebe brzy přejde. :)

   Vymazat
 4. Tygrovu plavbu zrovna čtu a líbí se mi. Jen mi někdy vadí, že je tam moc popisů :// Ale jinak je to zatím velmi dobré. Jed si chci taky přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těch popisů na mě tentokrát bylo vážně moc. U předchozích dílů mi to tolik nevadilo, tady se to nedalo vydržet. A pak mě ještě rozčilovala hrozně Kelsey. :D I když tam byly části, které se mi moc líbily. :) Jed si přečti! Je vážně moc dobrý. :)

   Vymazat
 5. Popravde som nič z tvojho zoznamu neprečítala.:/ A čo sa týka môjho čítania, ostala som zaskočená, že som nejako zvládla až 9 kníh popri škole.:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm... Na Jed se podívej, ten by se ti možná mohl líbit. :) A devět knížek? Tak to je nádhera! :D :)

   Vymazat
 6. Ze seznamu vypadají lákavě všechny, nejvíce Jed.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jed mě mile překvapil, tu knížku za sebe rozhodně doporučuji. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.