pátek 18. dubna 2014

TOP 7 Knižních párů

Určitě je vám vzhledem k nadpisu jasné, o čem bude tento článek. K jeho sepsání mě inspirovala Lumos, která nedávno sepsala článek o svých oblíbených párech. Rozhodla jsem se sepsat stejný TOP seznam, protože si nepamatuji, že bych někdy někde uváděla své oblíbené knižní páry. A s některými bych vás moc ráda seznámila, protože všichni nejsou zas až tolik známí a to mi přijde docela škoda. Budu moc ráda, když mi pak do komentářů dáte vědět, co si vy o daných párech myslíte a případně mi sepíšete, které páry máte rádi vy. :) Takže tady je mých TOP 7 párů. Pořadí párů je čistě náhodné.


Percy Jackson a Annabeth Chase
Pokud můj blog už chvíli sledujete, tak dost možná víte, jak moc mám knihy o Percy Jacksonovi ráda. Percy je prostě zlatíčko. A už od začátku mě baví jeho vztah s Annabeth. Bylo hrozně milé sledovat ten postupný vývoj z přátelství na nějaké hlubší city. Tyhle dva mám opravdu ráda, v knihách se vždycky těším na jejich společné scény. Prostě skvělý pár. :)


Kate Daniels a Curran
Já tyhle dva naprosto miluju! :D Kate a Curran jsem perfektní pár. Právě kvůli nim a jejich škádlení mě knihy o Kate Daniels tolik baví. Ta jejich neustálá provokace je skvěle vtipná. Bála jsem se, že jakmile budou tvořit skutečný pár, spadne to do jakéhosi stereotypu, ale to se naštěstí nestalo. :) Jejich společné scény si v knize vždycky neuvěřitelně užívám - Curran je totiž dokonalý parchant a Kate si nenechá nic líbit. :)


Vin a Elend
S touto dvojicí jsem se seznámila celkem nedávno, ale už podle prvních stránek o nich jsem věděla, že tenhle pár si velice oblíbím. A tak se i stalo. Mám je ráda každého zvlášť, dohromady pak ještě víc. V prvním díle jsem si jich sice tolik neužila, ale o to lepší dané scény byly. Druhý díl, to byla docela jiná. A hádám, že třetí díl bude ještě lepší! I jen kvůli Vin s Elendem stojí za to se do série Mistborn pustit. :)


Elizabeth a pan Darcy
Tohle je asi jeden z nejromantičtějších párů vůbec. :) Klasiku Pýcha a předsudek mám hrozně moc ráda a stejně tomu tak je i s hlavními představiteli. Užívala jsem si ty malé krůčky, jak se společně sbližovali víc a víc. Jak se z prvotní nesnášenlivosti stalo něco úplně jiného. Jo, když si vzpomenu na tenhle pár, hned je ze mě hotový romantik! :)


Alec a Seregil
Lynn Flewelling jde na vztah mezi Alecem a Seregilem hezky zlehka, nikam nespěchá, aby čtenář měl dost času zvyknout si na to, že ti dva budou spolu nebo aby včas stihl knihu zavřít, pokud mu podobné téma nevyhovuje. Já byla ze začátku ohledně jich dvou jako páru docela skeptická, přestože jako samostatné postavy jsem je měla moc ráda. Nakonec mi to přišlo jako přirozený vývoj událostí a ty dva jako pár jsem si vážně oblíbila. Alec se Seregilem se k sobě totiž perfektně hodí. :)


Cath a Levi
Kniha Fangirl se mi strašně moc líbila a z letošní četby ji rozhodně řadím k tomu nejlepšímu. Velký podíl na tom, že se mi kniha tolik líbila, mají právě i Cath s Levim, protože roztomilejší dvojici jsem hodně dlouho neviděla. Během čtení mi oba přirostli k srdci a já jsem si je upřímně zamilovala. Už se opravdu moc těším, až se do knihy znovu pustím a budu si moci užívat těch dvou!


Severus Snape a Lily Evans
Vím, že technicky vzato nebyli Severus a Lily nikdy skutečným párem. Ale to nic nemění na faktu, že Severus Lily upřímně miloval a řekla bych, že i ona jeho. A ta pravá, čistá Severusova láska je na celé sérii jedna z nejkrásnějších věcí. Severus by si jistě zasloužil svoji Lily. :)

Tak co říkáte na můj seznam? Shodneme se v něčem nebo by ten váš vypadal úplně jinak? No jen se svěřte, jsem zvědavá na vaše oblíbené páry! :)

Zdroj obrázků: zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde a zde
Zdroj obálek: www.goodreads.com

8 komentářů:

 1. Souhlasím s Elizabeth a panem Darcym :), sice jsem knížku ještě nečetla, ale film jsem viděla a ty dva jsem si oblíbila :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem první viděla film, do kterého jsem se zamilovala a proto jsem si knihu přečetla. :) Takže pokud se ti film líbil, určitě doporučuji se někdy podívat i na knížku. Pro mě osobně je to jedna z nejoblíbenějších klasik. :)

   Vymazat
 2. Já jsem zapomněla na Severuse a Lily!! Tím pádem můj seznam je top 8, stydím se.
  Určitě už sis všimla, že z Fangirl jsem taktéž unešená jako ty. Nicméně vztah Cath a Leviho mi přišel takový... křečovitý. Bylo to schválně, aby to sedělo k postavě Cath, ale stejně to prostě nemohlo jít do mého seznamu no.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže TOP 8? :D Dobře, beru na vědomí. :)
   Jo, jo, to vím. A je mi jasné, že každému ten vztah úplně nesedne a chápu, že ti přišel křečovitý, jak ty říkáš. Ale mně se moc líbilo, jak se spolu sbližovali, jak na ni byl Levi milý a tak. Asi mě bavili víc, když spolu ještě nechodili než až když tvořili pár, ale stejně jsem si je oba moc oblíbila. :) Já když jsem nad těmi páry přemýšlela, tak mě napadli mezi prvními, proto jsem si řekla, že si zaslouží být v seznamu uvedení, jop. :)

   Vymazat
 3. Ach, Alec a Seregil, to je prostě můj nejmilovanější pár! =D Ale já vůči tomu teda nikdy skeptická nebyla, spíš jsem se modlila, aby se KONEČNĚ laskavě dali dohromady... Fakt se k sobě dokonale hodí a jeden bez druhýho zdaleka tak dobře nefungujou. =D (A z toho jejich 'talí' úspěšně taju...) =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, já vím. :D Tak já jsem vůbec nevěděla, o čem ty knihy budou a jakým směrem budou mířit, jop. Navíc mi ze začátku nepřišlo, že by se Seregil zajímal i o muže. Jasně, nakonec to tam bylo řečeno a tak. Ale při prvním díle mi přišlo normální, že jsou jen přátelé. Druhý díl změnil můj názor, to jo. :D Jo, talí - to oslovení zbožňuju. :D :)

   Vymazat
 4. Kate a Curran!!!!! Při pomyšlení na ně dva se mi vždy rozleje v srdce takové teplíčko =D ... Ostatní bych dala jiné ale oni dva jsou stoprocentní trefa do černého!!!

  Snape a Lily ... já vím že všichni je chtějí spolu a to co Snape dělal bylo naprosto úžasný ale abych byla upřímná nikdy mi ani nenapadlo dávat je dokupy =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, někdo kdo má rád Kate a Currana stejně jako já? :D To je dobré vědět! :D Já osobně je naprosto zbožňuji a nedám na ně dopustit. :D :)
   Jasně, tak každý to má úplně jinak, že. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.