pondělí 23. června 2014

Read-a-thon #ctemedlouhonectene


Tiw se před pár týdny ptala, jestli by čtenáři stáli o read-a-thon a spousta z nich odpověděla kladně. Já byla mezi nimi, proto teď sepisuji tento článek, kde vám chci představit knihy, za kterých budu vybírat svou četbu. Se čtením začnu asi až zítra - dneska chci dočíst něco, co mám ještě rozečteno, navíc jsem přes den neměla tolik času - víte co, sděluji všem ve svém okolí své zážitky z Anglie a tak. :D Také jsem dospávala ten den a půl bez spánku. Své zážitky z Anglie sepíšu v blízké době, patrně během zítřka. :)
Ale teď se přesunu ke knihám, které bych tedy mohla v období od 23.6.2014 do 29.6.2014 přečíst a které mi na poličce leží už dosti dlouho.

  

Tak jak můžete vidět, mou první trojku knih tvoří knížky od nakladatelství CooBoo. Etiketu & Špionáž mám doma sice teprve od března tuším, nicméně je to kniha, na kterou mám aktuálně celkem chuť a kterou pravděpodobně začnu číst jako první. Čekám od toho zábavné a originální čtení, tak doufám, že se toho opravdu dočkám. :)
První stříbrnou knihu snů mám doma teprve měsíc, takže tou teoreticky docela porušuji pravidla, ale právě dnes se mi vrátila domů, já se na ni moc těším a kamarádka ji moc chválila, vlastně byla z knihy nadšená. Proto asi neodolám a pustím se do ní.
Za to Lola a kluk od vedle mi na poličce leží už dobrý rok, tudíž je asi na čase se do ní vážně pustit. Jsem na ni zvědavá, obzvlášť když ne všem se líbí tolik jako Anna. Nicméně by to mělo být takové oddechové letní čtení a to se mi teď přesně hodí. :)

  

Kdybych dostala chuť na nějaké fantasy, tak se určitě pustím do knihy Sabriel. Ta se mi tu válí hodně dlouho, minimálně rok určitě. Navíc bych s touhle sérií chtěla opravdu začít, chci zkusit něco od tohoto autora. Uvidíme, jestli se k tomu dostanu. :)
Prohnaný se mi hrozně moc líbil, proto je podle mě na čase, abych se podívala i na Proklatého. Je to kniha celkem krátká, mohla by se mi číst dost rychle. A kdybych dostala chuť na urban fantasy, tak jde o skvělý výběr.
Dlouho jsem přemýšlela, se kterou knihou od Greena začít, jestli s Hvězdy nám nepřály nebo s Hledáním Aljašky. Konečně mám totiž opravdu chuť si od něho něco přečíst. Nakonec jsem se rozhodla, že zkusím jako první Aljašku a upřímně doufám, že se mi kniha bude líbit. :) 

  

Tak knihou We were liars už úplně porušuji pravidla, ale jde o knihu týdne z letního čtení od Kath a Vendey, do kterého jsem se rozhodla zapojit. Knížka vypadá zajímavě, hlavně je u zahraničních booktuberů hrozně populární a já jsem na ni prostě zvědavá. Také je opravdu krátká a má velká písmenka, tak snad to bude rychlé čtení. Vážně bych byla moc ráda, kdyby se mi líbila. :) 
Ohnivou mám doma už téměř dva roky, je tedy asi načase ji přečíst. Když to nestihnu tento týden, tak přes prázdniny chci určitě. Výjimečná / Výnimočná je skvělá kniha, tudíž očekávám podobnou kvalitu.
Mezi láskou a smrtí je jedna z mála knih, kterou od Meg Cabot vlastním, bylo by tedy asi dobré ji i přečíst. Obzvlášť když to vypadá, že další díl nakonec přece jenom vyjde. Těžko říct, jestli se k tomu dostanu (spíše ne), ovšem rozhodně se pokusím. :)

Myslím, že výběr těchto devíti knih stačí. V následujících dnech totiž musím přečíst i dva recenzní výtisky, které doma mám a ke kterým jsem se kvůli Anglii ještě nedostala. Neříkám, že přečtu všechny tyto knihy, to určitě ne, ale pokusím se svou četbu vybírat z nich. Až read-a-thon skončí, sepíšu článek o tom, jak mi čtení šlo a přidám i krátký názor na knihy. :)

A co vy? Zapojíte se do read-a-thonu? A kterou z výše uvedených knih si podle vás mám určitě přečíst? :)

4 komentáře:

 1. Pravidla, nepravdila ... hlavně, že ses zapojila. :) Moc děkuju. Určitě si přečti Hledání Aljašky, je to moc hezké. ;)
  Doufám, že se ti podaří přečíst vše, co chceš. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač. :) Dobře, podívám se na ni. Sestra od Greena četla Hvězdy a to se jí hrozně líbilo, Aljaška ji pak naopak vůbec nebavila, tak jsem zvědavá, co na ni budu říkat já. :)
   Já doufám též. :D A tobě ve čtení také přeji hodně štěstí. :)

   Vymazat
 2. S mým problémem s termíny by tohle nebylo nic pro mě, ale nápad je to super:) Hrozně se mi líbí obálky Stříbrné knihy snů, takže bych sáhla nejspíš po ní:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Normálně mám také problém s termíny, ale u podobných věcí se občas zvládnu přemoci. :D Ta obálka je úžasná, naživo přímo dokonalá a já už ji vlastně i čtu. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.