sobota 30. srpna 2014

Knižní maraton aneb čteme jako o život - Co budu číst já


Než se dostanu k podstatě tohoto článku, chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se rozhodli do maratonu zapojit. Opravdu moc si toho vážím. Také mám velkou radost, že se vám líbí mé výzvy, vůbec jsem nečekala tolik kladnou odezvu. Pokud si o maratonu chcete přečíst víc informací, odkážu vás na tento článek, na jehož konci je i linkovač, kam se v případě zájmu můžete zapsat. Maraton začíná už teď v pondělí, ale nemám problém s tím, pokud se někdo bude chtít zapojit i později. :)

Nyní k tomu, co se chystám přečíst, co říkáte? :)


Sabriel od Gartha Nixe jsem si vybrala jako dlouho odkládanou knihu, protože se mi v poličce válí už více než rok, já bych si ji moc chtěla přečíst, ale prostě jsem se k tomu zatím nezvládla dokopat. Navíc jsem slíbila Luu, že už si ji tedy konečně přečtu. :D Zatím mám v plánu se do ní pustit hned v pondělí a jsem upřímně zvědavá, jak se mi bude nakonec líbit. :) (A pokud se mi bude líbit, bude do znamenat pořízení zbylých dvou dílů, uf. :D)

Jako knihu s modrou obálkou jsem se nakonec rozhodla vybrat knihu Lola a kluk od vedle od Stephanie Perkins, i když jsem ji původně zvažovala i jako pokračování série. Lola na sobě má celkem dost modré barvy - však i samotný hřbet je modrý. :) Na tuhle knížku se chystám už hodně dlouho. Řekla jsem si, že pro maraton by to mohlo být to pravé rychlé čtení, tak snad se nepletu. 

Pro další výzvu, která spočívám v tom, přečíst si knihu, podle které je či se chystá film, jsem si vybrala V šedých tónech od Ruty Sepetys. Film podle této knihy se připravuje, pokud se nepletu, i když těžko říct, kdy bude hotový. Já sama si chci tuto knížky přečíst od té doby, co z toho má sestra byla tolik nadšená, tudíž doufám, že se k ní opravdu dostanu! A snad mě nezklame. :)

Pro pokračování série jsem se nakonec rozhodla sáhnout po Scarlet od Marissy Meyer, přestože jsem to původně nechtěla číst dokud nebudu mít doma celou sérii Měsíčních kronik. Ale poslední dobou jsem na vlně těch pohádkových příběhů, mám proto chuť si tuto knížku vážně přečíst. Sice asi pak budu nadávat, že ještě nemám doma Cress, ale nevadí. :D :)

Z mého TBR jar jsem jako první vylosovala V šedých tónech, ale vzhledem k tomu, že to už jsem měla v plánu číst, losovala jsem znova. A ze svého výběru mám fakt velkou radost, protože se mi povedlo vylosovat Tři tváře od Brandona Sandersona. Netuším, jestli to opravdu stihnu přečíst, ale vážně bych chtěla, protože se na tu knihu neuvěřitelně moc těším!

Pokusím se za týden přečíst těch sedm knih, i když moc nevěřím, že se mi to povede. Pokud ale přečtu výše uvedené knihy, patrně se pustím do nějaké knížky z knihovny a nejpravděpodobněji budu vybírat mezi knihami Cizí slovo láska od Erin McCahan, Cesta hněvu od Antoine Rouauda a Amulet Samarkandu od Jonathana Strouda. Ovšem kdo ví, možná sáhnu po něčem úplně jiném. :D :)

Nu, to je k mému plánovanému čtení vše. :) Četli jste některou z těchto knih? Co na ni říkáte? A copak se chystáte číst vy, pokud se do maratonu zapojíte? :)

14 komentářů:

 1. Četla jsem Lolu a Scarlet :) Obojí je naprosto boží a na maraton ideální, protože Lolu slupneš jedním dechem a do Scarlet je potřeba se opravdu začíst a pak to plyne samo (vlastní zkušenost, když jsem měla vždycky čas jen na pár stránek, tak mě moc nebavila, ale jakmile jsem si k ní sedla, tak jsem ji dočetla skoro najednou :)).
  Amulet Samarkandu četla několikrát moje sestra a to je co říct, protože nikdy nečte jednu knížku vícekrát :) Já ji plánuji už několik let, ale nějak to pořád nevychází :) Dobrý výběr. Já se ještě nerozhodla, zda budu vybírat spontánně, nebo si udělám nějaký TBR seznam :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, právě si myslím, že Lolu budu mít hned přečtenou a pokud se mi bude Scarlet číst stejně rychle jako Cinder, tak mi to zabere vážně málo času. :)
   Taky si myslím, že jsem si vybrala docela dobře. :D Tak já také nevím jistě, jestli nakonec budu mít na tyhle knížky náladu, ale myslím, že jo, protože jsem se na ně začala dost těšit. :D

   Vymazat
 2. Toho teda je. :-O
  Já mám zatím vybrané 4 knihy. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neříkám, že přečtu všechno! :D Ale těch svých pět knížek bych chtěla dát, jop. :D
   Čtyři knížky, to je taky dost. ;) :)

   Vymazat
 3. Začínám si říkat, že jsem si vybrala vyloženě nevhodný čtivo. Na druhou stranu, já mám v knihovničce asi JEN to nevhodný... =D Rozhodně ti budu taky držet palce. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, na maraton jsou právě dobrý knížky, který se rychle čtou, no. :D Ale co já vím, co se čte dobře tobě. :) Děkuji! :)

   Vymazat
 4. Tak držím palce, abys to všechno přečetla. Já svůj článek s knihami zveřejním zítra. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Tak jsem na tvou četbu zvědavá! :)

   Vymazat
 5. Já bych se i zapojila, ale na mě tyhle maratony fungují značně demotivačně, naopak toho přečtu spíš míň, takže budu pokračovat ve čtení jak se mi zachce a budu doufat, že toho bude co nejvíc :D
  Lola, Šedé tóny a Scarlet jsou samé dobré čtení, Sabriel jsem četla někdy v primě a moc mě to tehdy nebavilo, ale upřímně si skoro nic nepamatuju. Na Cizí slovo láska se taky chystám. Tak hodně štěstí a užij si čtení ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, to chápu. :D Mě osobně to zatím naopak právě motivuje. Nebo aspoň minule motivovalo, tak uvidíme, jak to bude tentokrát. :D
   No já mám doma právě spoustu dobrých knih, jen nejsem schopna se k nim dostat. :D Ale teď už fakt musím! :D Já si myslím, že mě Sabriel sedne. Tedy hlavně díky Luu a Erikovi se na to dost těším. :D Děkuji a užiju co nejvíc! :)

   Vymazat
 6. Ja sa asi nezapojím, poznám sa - akurát by ma ten maratón stresoval.:D Ale inak veľa šťastia.:) Som zvedavá, čo povieš na Sabriel, ja sa jej už nemôžem dočkať - môže za to, ako inak, Luu.:D
  A super, že už sa ideš pustiť do pokračovania Kroník.:) Príjemné čítanie.:D Za chvíľu môžeme trpieť a čakať na Winter spoločne.:D
  Inak, som zvedavá aj čo povieš na Lolu, mne sa až tak nepáčila, ani neviem prečo.:D
  Od Sandersona už si musím dačo ďalšie prečítať. Minule sme na zraze našli Mistborna za 4€, ale bohužiaľ bol iba jeden a vzala si ho Nikee.:( Ostatné sme museli len závidieť.:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, tak pokud by tě to od čtení akorát tak odrazovalo, je logické, že se nezapojíš. :D Děkuji! :) Na Sabriel jsem velmi zvědavá, jop. :)
   Já doufám, že se udržím a Cress si opravdu nepřečtu dokud ta Winter nevyjde. :D
   Jó, vím o tom, že někteří byli z Loly spíše zklamaní. Ale já čekám jen prima oddechové čtení, což snad i dostanu. :)
   Mistborn tak levný? Jesus, to je nefér! :D Šťastný člověk, ta Nikee, jop. :D A vůbec se nedivím, že jste záviděly - já bych taky záviděla, i když to už mám doma. :D

   Vymazat
 7. Skvělý nápad, já teď vůbec nestíhám, ale je to hezky vymyšleno :) Držím všem palce, ať se povede dočíst! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti to líbí! :) Jasně, to chápu, já určitě taky brzo začnu nestíhat, jop. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.