pondělí 11. srpna 2014

Projekt: Čistý - Seznámení s autorkou a sérií Čistý


Ano, je to tu! Projekt zaměřený na knihu Čistý konečně startuje. Začneme docela zlehka a dnes vás seznámím s autorkou a se sérií Čistý.

Za sérií Čistý stojí kritikami uznávaná autorka bestsellerů Julianna Baggott, která píše také pod pseudonymy Bridget Asher a N. E. Bode. Publikovala už dvacet knih. Podle knihy Čistý, která byla listem New York Times zařazena mezi pozoruhodné knihy roku a vyhrála cenu ALA Alex Award, se připravuje filmové zpracování v čele s Karen Rosenfelt, která byla hlavní producentkou u Ságy Stmívání, scénář píše James Ponsoldt, což je režisér filmů jako je Smashed a Spectacular Now. Existuje více než sto různých zahraničních vydání jejích knih, které už vyšly nebo teprve vyjdou.

Když Julianně bylo dvacet dva let, začala publikovat své krátké příběhy a práva na svůj první román prodala než jí bylo třicet let. Její první kniha vyšla poté, co získala titul z výtvarného umění na University of North Carolina v Greensboro, nesla název Girl Talk a rychle se zařadila mezi bestsellery. Následovala ji kniha The Miss America Family (The Boston Globe bestseller) a The Madam, historický román založený na životě její babičky. Společně se Stevem Almondem napsala knihu Which Brings Me to You.

Pod jménem Bridget Asher vydala knihy The Provence Cure for the Brokenhearterd, The Pretend Wife a My Husband's Sweethearts. Tyto romány jsou velmi rozšířené v zámoří.

Jako N. E. Bode publikovala oceňované knihy pro mladší čtenáře. Vydala celkem sedm románů, nejznámější z nich je trilogie The Anybodies. Na jaře roku 2009 vyšla Juliannina dětská kniha zaměřená na Bostonské Rex Sox jménem The Prince of Fenway, která si u čtenářů získala velkou oblibu.

Baggottová je také uznávaná básnířka, vydala tři básnické sbírky - This Country of Mothers, Compulsion of Silkworms and Bees a Lizzie Borden in Love

Se svými esejemi přispěla například do New York Times, do The Washington Post, do The Boston Globe či  do Glamour.

Je docentkou na Florida State University's College of Motion Picture Arts. V roce 2006 s manželem společně založili neziskovou organizaci Kids in Need - Books in Deed, která se zaměřuje na gramotnost a zisk knih zdarma pro znevýhodněné děti ve státu Florida. Společně s manželem, Davidem Scottem, mají čtyři děti.

Výše uvedený text je můj volný překlad z autorčiny biografie na jejích stránkách.

Řekla bych, že paní Julianna Baggott působí jako velice zajímavá a nadaná osoba. Evidentně má již mnoho zkušeností, navíc je pro své dílo očividně uznávána. Takže co kdybychom se teď tedy trochu blíže podívali na trilogii Čistý?

Název série: Čistý
Díly v sérii: Čistý (v orig. Pure), Splynutí (v orig. Fuse), Oheň (v orig. Burn)
Anotace prvního dílu: Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy, trvalé popáleniny a zdeformovaná lidská těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, už Pressia nemůže dál předstírat, že je malé dítě. A rozhodne se pro útěk.


Existují ovšem i takoví, kteří apokalypsu přečkali bez postižení. Čistí. Přežívají v bezpečném úkrytu za zdmi Dómu, který chrání jejich zdravá, uměle zdokonalovaná těla. Jenže Partridge, jehož otec je jedním z nejvlivnějších lidí v Dómu, si připadá izolovaný a osamělý. Jiný. I jeho trápí pocit ztráty – možná proto, že se jeho rodina rozpadla, otec je emocionálně odtažitý, bratr spáchal sebevraždu a matce se do tohoto útočiště vůbec dostat nepodařilo. Nebo za to snad může jeho klaustrofobie: pocit, že tenhle Dóm se stává kolébkou mimořádně bezohledného režimu. Takže když z jedné nechtěně prohozené poznámky vyvodí, že jeho matka možná stále ještě žije, rozhodne se Partridge dát svůj život v sázku a uprchnout z Dómu, aby ji našel.


Knižní trailer:

Pro více informací můžete navštívit:


A zítra vám ukážu, jak krásná knížka Čistý je!

2 komentáře:

  1. Fíha, autorka toho teda napísala vážne veľa.:) Takže je pravdepodobné, že to bude kvalitné čítanie. Anotácia znie tiež fajn.:)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jo, docela dost mě tím překvapila. :D Zatím to vypadá dobře. :)

      Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.