pátek 22. srpna 2014

Projekt: Ve stínu černých ptáků - Co si o knize myslí ostatní čtenáři


Abych vám ukázala, že nejsem jediný člověk, kterému se kniha Ve stínu černých ptáků od Cat Winters opravdu líbila, rozhodla jsem se projít recenze ostatních čtenářů a dovolila jsem si jejich názory vypůjčit. Pokud má někdo s uvedením ve článku problém, dejte mi vědět a já to smažu. 
Tak se tedy půjdeme podívat, co kdo o knize myslí, co říkáte?

Bastera, Knihy nekoušou:
"V knize je od všeho něco, je napínavá, trochu romantická, hodně smutná, občas vtipná a hlavně pravdivá.

Autorka totiž do příběhu namontovala skutečné události, jichž v té době byly plné noviny. Ať už se jednalo o válku, španělskou chřipku, fotografy duchů nebo člověka jenž se snažil zvážit lidskou duši.  Kniha je navíc doplněna autentickými fotografiemi, které dokonale dokreslí celou scénu. Právě to spojení s realitou dodává i tak skvělé knize ještě to něco navíc." 

"Čtivý příběh s jednoduchou linkou, kdy se Mary snaží přijít na kloub tomu, co se Stephenovi stalo, je protkána tajemstvím spiritismu a smrtící chřipkou, která nechce odejít. Ze začátku není zcela jasné, jak se kniha bude vyvíjet, promyšlené popisy a tajemná atmosféra však nutí číst dál. Příběh je od začátku do konce ponurý, ale není to žádný horor, kvůli kterému v noci neusnete."

Ohana, Ohana's World of Pure Imagination:
"Celkově jsem z ní byla úplně hotová a nemůžu říct, že bych kdy četla cokoli podobného, a to už je co říct. Navíc je ta knížka tak úžasně temná, že skoro sami začnete na duchy věřit. Není vyloženě strašidelná, jenom opravdu hodně, hodně temná a navíc trochu děsivě realistická, protože něco podobného se klidně mohlo kdysi stát. Dokonce by se to mohlo stát i dneska. Pokud jste Ve stínu černých ptáků nečetli, rozhodně to brzy napravte, protože je to úžasná knížka."

"Ve stínu černých ptáků je kniha nahánějící husí kůži, strašidelná, záhadná, přesto velmi čtivá. Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že při přečtení první kapitoly – oprava – při rozevření knihy, zatajíte dech a pořádně vydechnete až po přečtení. Do děje se vložíte takovým způsobem, že napsat slovo strhující, by bylo příliš nedostatečné."

GiraffeAndy, Nejen knižní blog:
"Příběh vyprávěný z pohledu mladé Mary Shelley vás dokáže pohltit již po několika málo kapitolách. Na knize je zajímavé, že je v ní zkombinováno hned několik žánrů. Začíná jako klasický historický román odehrávající se během první světové války. Postupně do příběhu však vstupuje duchařská zápletka. A nakonec, když hlavní hrdinka zjistí, že smrt jejího přítele není vůbec tak jasná, jak se původně zdálo, se z knihy stává téměř detektivka. Čtení je tak ke konci hodně napínavé, plné nečekaných zvratů. A v příběhu nechybí dokonce ani romantika. Snad každý si tak v knize přijde na své."

"Ve stínu černých ptáků hodnotím ako výborne napísaný príbeh, ktorému však trochu uškodila rôznorodosť žánrov. Jednoznačne však stojí za prečítanie, pretože historických románov s duchmi a so skvelou hrdinkou rozhodne nie je veľa."

Wolf Draven, Wolf Draven's Dream Bookshelves:
"Spojení fiktivního duchařského příběhu a reálné epidemie smrtící „španělské“ chřipky v historickém období první světové války je opravdu působivá nevšední záležitost. Výsledkem je velmi poutavý a neobvyklý, po všech stránkách děsivý příběh. Ovšem nejsem si tak úplně jistá, jestli čtenáře víc mrazí z toho vymyšleného hororového příběhu nebo reálného popisu hrůz války či bezmocnosti se chránit před nebezpečnými a zákeřnými viry, které nenápadně útočí ze všech stran a je jim jedno, jestli jste bohatý nebo chudý, mladý nebo starý či slavný nebo úplně obyčejný člověk."

Stefanie G., Stefanie G. Books:
"Jsem touto knihou naprosto nadšená! Ano, chvilkové rozpoložení jsem ze začátku měla, ale příběh byl hluboký, promyšlený, doladěný snad do posledního detailu a páni, ten konec bylnečekaný, bolestivý a fascinující! Nemám dostatek přídavných jmen, abych vám mohla napsat, co všechno ve mně kniha zanechala. Museli byste si ji přečíst sami, abyste pochopili..." 

Ells, Svět nadpřirozena:
"Brilantní a realistické čtivo, které dokáže zaujmout nejen svou duchařskou podstatou, ale také samotným líčením událostí kolem španělské chřipky a první světové války. A musím ještě říct jedno. Kniha je naprosto dokonalá – těch dvou hvězdiček, co jsem ubrala kvůli špatnému konci, si nevšímejte, to je jen můj skromný přecitlivělý názor. Pokud máte rádi mrazivé příběhy a nevadí vám trocha nostalgického smutku, jděte do toho a tuhle knížku si přečtěte."

Tempé, Tempe's Library:
"Autorce se prostě povedla neskutečná věc – vykouzlila sympatický příběh o lásce, který okořenila trochou mystična, správnou dávkou tragična, a to všechno pocukrovala atmosférou první světové války. A kromě toho – je to jen jednodílná série, takže nemusíte čekat na další díl a všechny dějové linky se uzavřou."

Daffodila Slavíčková, Hnízdo zvrhlé Narcisky:
"Obálka Ve stínu černých ptáků - a také pozitivní ohlasy - ve mě vyvolala ohromnou touhu si knihu přečíst. Byla jsem zvědavá, zda za to kniha stojí, nebo ne. Po několika stránkách jsem si říkala "no, docela obyčejné", ale pak to najednou přišlo. BUM! Lehce banální začátek vystřídal příběh, který mě s sebou strhl a podnítil ve mně takovou zvědavost, že jsem četla jedním dechem až do ranních hodin."

Rachel Roo, Rachel-Roo:
"Líbilo se mi, že spoustu malých detailů, kterých jsem si sice nějak všimla, ale nepovažovala je za důležité, nakonec sehrálo nějakou tu roličku a já si řekla, ahaaa, to mě mohlo napadnout. Stejně tak se dozvíme, proč ta fotka na přebalu, proč ten název, proč ilustrace z války, proč u každého názvu kapitoly sedí černý pták.

Nevím, tahle knížka je prostě jiná. Není to klasická četba pro mladé a přitom je. Neumím to vysvětlit, abyste to pochopili, musíte si ji přečíst a pokud přijdete na to, v čem to vězí, dejte mi určitě vědět!"

Tak co, už jste na knihu nalákaní? Já doufám, že ano! Pokud potřebujete ještě trochu popostrčit, doporučuji přečíst mou recenzi, kterou najdete zde.
A zítra se můžete těšit na rozhovor s autorkou!

4 komentáře:

 1. Začínám být naštvaná sama na sebe za to, že už jsem tu knihu četla! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D :D
   Ale né, mám docela chuť si to přečíst znovu. A kdyby na to ten čas byl, tak se do toho určitě pustím! :)

   Vymazat
 2. Tohle byl opravdu skvělý nápad !!! muselo ti to dat práci a souhlasím s Lumos, tuhle knížku si prostě musím přečíst :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) A knížku si rozhodně přečti, určitě za to stojí! :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.