úterý 19. srpna 2014

Projekt: Ve stínu černých ptáků - Seznámení s autorkou a její tvorbou


V dnešním článku vás krátce seznámím s Cat Winters, ovšem opravdu jen krátce, protože autorčina biografie není nijak zvlášť dlouhá. Je mi jasné, že dnešní článek nebudete brát za příliš zajímavý, ale přijde mi správné, abych vám o autorce to něco málo řekla. 

Cat Winters se narodila a vyrůstala v severní Kalifornii, nedaleko Disneylandu, což může vysvětlovat její lásku ke strašidelným domům, dobám minulým a fantasy zemím. Získala tituly v dramatu a angličtině na University of California ve městě Irvine. Dříve také pracovala v nakladatelství.

Její kriticky uznávaný debutový román Ve stínu černých ptáků byl jmenován mezi finalisty pro rok 2014 pro Morris Award, kniha byla nominována i pro cenu Bram Stoker Award či byla vybrána mezi nejlepší knihy roku 2013 podle School Library Journal (ovšem tohle jsou jen nějaké příklady, u dalších cen si bohužel nejsem jistá, jestli jde o výhry nebo jen nominace, proto je zde raději neuvádím).

Mezi její chystané knihy patří dvě knihy pro mládež - The Cure for Dreaming, která vyjde letos v říjnu, a The Steep and Thorny Way, která vyjde na jaře roku 2016. Také připravuje jednu knihu pro dospělé a to The Uninvited, která vyjde v létě roku 2015.

Cat Winters žije ve městě Portland, ve státě Oregon, společně s manželem a dvěma dětmi.

Výše uvedený text je můj volný překlad z autorčiny biografie na jejích stránkách

Vzhledem k tomu, že jsem s autorkou sama komunikovala, tak musím prohlásit, že je to neuvěřitelně sympatická a milá osoba, také je velmi ochotná. Zkrátka je to milá paní a pokud ji chcete kontaktovat, určitě se toho nemusíte bát. 
Teď pár slov k autorčině knize, která v češtině vyšla.

Název knihy: Ve stínu černých ptáků:
Anotace knihy: V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.

Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?

Knižní trailer:

Pro více informací můžete navštívit:
Webové stránky autorky
Stránky ke knize Ve stínu černých ptáků
Pinterest autorky
Nakladatelství Jota


Zítra se blíže zaměřím na knihu Ve stínu černých ptáků, těšte se! :)

2 komentáře:

  1. Fajn vedieť, že do budúcna chystá ďalšie YA knihy, ak sa mi bude páčiť tá prvá, mám sa na čo tešiť.:D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já se na ty její další knihy pro mládež těším už teď. :D Budu doufat v české vydání, ale když k tomu nedojde, tak se určitě poohlédnu po originálu. :)

      Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.