úterý 2. září 2014

Zářijové knižní novinky aneb čím si zpříjemním začátek školního roku

Minulý měsíc jsem na blogu uveřejnila článek s knihami, které měly v srpnu plánovaně vyjít a které bych si případně ráda pořídila. Jsem rozhodnutá v těchto článcích pokračovat a na začátku každého měsíce podobný článek zveřejnit. Nicméně upozorňuji, že se nejedná o žádný přehled knih, které daný měsíc vyjdou - uveřejňuji zde pouze nové knihy, které mě zaujaly natolik, že si je pravděpodobně pořídím.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender - Lesley Walton / CooBoo / vychází 17.9.2014
Info o knize: GoodReads / CooBoo

Opět začnu knihou, u které je nejpravděpodobnější, že si ji opravdu pořídím a která mě nejvíce zaujala. Na poprvé si mě tato kniha získala hlavně obálkou, která je jednoduše kouzelná a já jsem neuvěřitelně ráda, že byla zanechána originální. Dále mě zaujal na knize fakt, že to bude patrně něco, co jsem ještě nečetla - mělo by jít o magický realismus a s tím opravdu nemám moc zkušeností. Přičtěte si k tomu pozitivní hodnocení na GR a mám jasno! Nevím, co přesně od toho čekat, ale snad se mi to bude líbit.

Kde se touláš, Bernadetto! - Maria Semple / Plus / vychází ?.9.2014 (bohužel netuším, kdy přesně vychází)
Info o knize: GoodReads / Plus

Že vyjde tato knížka v češtině jsem se dozvěděla naprostou náhodou, když jsem o prázdninách projížděla stránky jednotlivých nakladatelstvích, jestli třeba nechystají něco nového. Když jsem pak u Plusu viděla tuto knížku, byla jsem celkem překvapená. Zaujala mě totiž už v originále - hlavně tou obálkou tedy, ale prostě jsem plánovala si ji jednou přečíst. Jsem ráda, že nebudu muset louskat angličtinu a můžu si počkat na překlad. Také jsem moc zvědavá, co se z této knížky vyklube. 

Řekni vlkům, že jsem doma - Carol Rifka Brunt / Jota / vychází 3.9.2014
Info o knize: GoodReads / Jota

Také se vám ta obálka líbí tolik jako mně? Dle mého názoru se nakladatelství opravdu moc povedla! Přiznám se, že moc nevím, proč přesně si tuhle knížku přečíst chci, ale zkrátka to mám v plánu. Čekám, že by mělo jít o příběh se závažnějším tématem, o příběh ze života, který zapůsobí na moje emoce. Hádám, že to bude spíše smutné než veselé čtení. Navíc má ta kniha opravdu dobrá hodnocení a považuje se za pozoruhodný debut a na to já také slyším. Prostě doufám, že budu mít možnost si tuto knížku aspoň přečíst.

Doctor Who: Závoj smutku - Tommy Donbavand / Jota / vychází 10.9.2014
Info o knize: GoodReads / Jota

Upřímně nemám ani ponětí kdy a jestli vůbec se k této knize dostanu, ale musím ji uvést už jen kvůli tomu, že se týká seriálu Doctor Who! :D Velice oceňuji, že nakladatelství ponechalo právě to Doctor Who a necpalo tam žádné Pán času, jop. Tohle je vlastně už bůh ví kolikátý díl ze série doplňkových knih a těžko říct, co přesně od toho čekat, jak moc k tomu člověk musí znát seriál a tak. Já osobně jsem třeba neviděla ještě všechny série, tak by mě docela zajímalo, jestli to pochopím i bez nich. Nu, uvidíme. I tak jsem ale za vydání knihy moc ráda. :)

Svitky z Londýnského mostu - Jana Šouflová / Straky na vrbě / vychází 18.9.2014
Info o knize: Straky na vrbě

Z knih vydávaných u nás tu na závěr mám jednu knihu z pera české autorky! A ilustrátorky v jedné osobě - i ta obálka pochází od paní Šouflové a já ji opravdu moc chválím, protože je strašně moc povedená! Ke knize - už dlouho se chci pustit do nějaké té české fantastiky, dokonce mám doma od Strak na vrbě ten sborník Legendy: Draci, jen jsem se k němu ještě nedostala. Tohle se ještě k tomu odehrává v Londýně, v roce 1306 a dokonce by to měla být svým způsobem i detektivka! Nemám tušení, kdy si to koupí, ale koupit si to chci.

Teď se podíváme na pár anglický titulů, které mě lákají:

   

I'll Give You the Sun - Jandy Nelson / Dial / vychází 16.9.2014
Info o knize: GoodReads
Ještě nic jste o této knize neslyšeli? Pak je tu určitě něco špatně! :D Protože Judit byla z té knihy tak nadšená, že mě na ni perfektně nalákala. Plus se ta knížka teď hodně objevuje u booktuberů, kteří jsou na ni všichni hrozně natěšení, takže očekávám, že brzy přijdou i nadšené recenze. Prostě ta knížka vypadá hrozně zajímavě a má boží obálku! Od Jandy Nelson mimochodem vyjde u CooBoo na začátku příštího roku její první kniha The Sky is Everywhere, která je prý také skvělá. Na I'll Give You the Sun jsem se CooBoo také ptala a prý se o ní brzo určitě dozvíme více, takže tu čuchám, čuchám české vydání. Obě knížky od Jandy Nelson také chystá slovenské nakladatelství Slovart. 

Afterworlds - Scott Westerfeld / Simon Pulse / vychází 23.9.2014
Info o knize: GoodReads
Nová kniha od Scotta Westerfelda! Ááá! Jestli to ještě nevíte, tak já mám knihy od pana Westerfelda opravdu moc ráda a mám v plánu brzy zapracovat na tom, abych si mohla přečíst i jeho knihy, které v češtině nevyšly. Afterworlds je mimochodem celkem pěkná bichle - v angličtině má nějakých 600 stránek. Knížka působí podle anotace hrozně zajímavě - pokud to chápu správně, je ta kniha vyprávěna ze dvou pohledů - jedna dívka se snaží publikovat svůj román a ta druhá vlastně vypráví ten příběh, který chce ta první dívka publikovat. Aspoň myslím. :D No, prostě bych si tu knihu ráda přečetla.

Shifting Shadows: Stories from the World of Mercy Thompson - Patricia Briggs / Ace / vychází 2.9.2014
Info o knize: GoodReads
U tohohle věřím v české vydání! :D Nebo spíš doufám. Ale když to náhodou u Fantom Printu nakonec nevyjde, mám v plánu si to v angličtině opravdu koupit, protože chci mít časem svou sbírku knih ze světa Mercy Thompson kompletní. Tohle jinak to je sbírka povídek a pokud se nepletu, jedna povídka by měla být vyprávěna i z pohledu Adama, juch! :)

No, myslím, že tohle už stačí. :D Zas tak bohatá nejsem. :D Plus v říjnu vychází strašně moc knih, o které bych stála, tedy pokud se nepletu. I když aspoň budu vědět, co si přát k Vánocům, žé. :D 
Původně v seznamu mělo být i slovenské vydání knihy Steelheart od Brandona Sandersona, které u Slovartu vychází pod názvem Metalurg, ale právě dneska ráno jsem zjistila, že kniha vyjde v českém překladu u nakladatelství Talpress. To mi úplně rozjasnilo den! :D A já si tedy počkám na české vydání - překlad už je prý hotový, tak snad kniha do konce roku vyjde. :)

Tak to už je k tomuto článku opravdu vše! Teď mi prozraďte, co pěkného v září láká vás? :)

4 komentáře:

 1. Já mám momentálně problém rozhodnout se, které novinky si pořídit. Můj rozpočet na knihy totiž není nekonečný :D Bernadettu si kupovat nebudu, protože jí mám doma v angličtině a tak nějak jsem se v ní zasekla, ale hodně mě překvapilo, že se knihu chystají vydat! Řekni vlkům, že jsem doma, jsem si chtěla koupit v aj, ale jsem ráda, že kniha vychází i u nás a určitě si pořídím české vydání. Avu Lavender si chci taky moc přečíst, ale momentálně moje srdce nejvíc touží po Labyrint: Útěk a Selekci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také nemám nekonečný rozpočet - plánuji opravdu v říjnu jet na ten sraz, takže to budu muset něco ušetřit a pak už začnu pomalu kupovat dárky k Vánocům, takže mi asi nic moc nezbude. :D Patrně to tedy budu dohánět vánočnímu dárky. :D :)
   Jó, jo, že máš Bernadettu vím. :) Je to docela smůla, že jsi si ji koupila v AJ a ona teď vyjde v ČJ.
   Selekci? Nó, té se já asi vyhnu hodně velkým obloukem. :D Hádám, že mně by se to nelíbilo. Ale držím palce, ať tobě se to líbí, jop. :)

   Vymazat
 2. Hm, Doctor. =D Takhle, pár těch knížek jsem už četla a musím říct, že prakticky nikdy nebylo nutný znát i příslušnou část seriálu. Když to neznáš, tak ti teda asi uteče pár narážek (jako třeba v jedný knížce s Devítkou, kde je i Captain Jack a jsou tam narážky na The Empty Child/The Doctor Dances), ale celkově děj většinou stojí tak trochu mimo seriál. (I když se i v knížkách někdy vyskytnou vracející se motivy jako 'bad wolf'.) =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Nu, jsem na to tedy dost zvědavá. Uvidíme, jak se mi to bude líbit a jak to budu pobírat, když jsem to ještě všechno neviděla, jop. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.