čtvrtek 4. prosince 2014

Prosincové knižní novinky aneb co ještě pod stromeček?

S prosincovými knižními novinkami, které mě osobně zaujaly, to není nijak slavné. Vlastně je to dost mizerné, je jich hrozně málo. Spousta nakladatelství v prosinci knížky buď vůbec nevydává nebo dokončuje svůj ediční plán s tím, že většinu z těch nejzajímavějších knih stihli vydat už v minulých měsících. Ovšem na druhou stranu i dobře pro mě - aspoň si nemusím lámat hlavu s tím, že mi na můj seznam vytoužených knih přibyla spousta dalších, a kdy že je tedy stihnu všechny pořídit. 

Kukuřičný město - Andrew Smith / Host / vychází 3.12.2014
Info o knize: GoodReads / Host

Za nejzajímavější knihu měsíce, ke které bych se opravdu moc ráda dostala, jsem se rozhodla označit tento titul, který si v rámci své edice pro děti a mládež pro nás připravilo nakladatelství Host. Hodně mě překvapilo, že je ta kniha v měkké vazbě, to je pro nakladatelství poměrně netypické, řekla bych, ovšem podle fotek to vypadá na paperback s klopy, což je bezva. Anotace vypadá zajímavě, i když ani tak si nejsem moc jistá, co přesně mám od knížky čekat. Nakladatelství si ke knize připravilo i zajímavý trailer, na který se doporučuji podívat. A ta obálka je též skvělá! Zkrátka jsem moc zvědavá, co se z knihy vyklube.

Temné bratrstvo - Luke Scull / Host / vychází ?.12.2014
Info o knize: GoodReads / Host

Dovolím si uvést ještě jednu knihu od nakladatelství Host, snad to nebude vadit. Jde o druhý titul, který nakladatelství vydává v rámci svého nového zaměření na fantasy literaturu, dá-li se to tak říct. Temné bratrstvo sice nemá tak pěkné hodnocení jako Píseň krve od Anthonyho Ryana, ale i přesto kniha vypadá zajímavě a nechce se mi věřit, že by zrovna Host vydal něco vyloženě špatného. Knížku sice nemusím mít nutně doma, nicméně velice ráda si ji přečtu. A kdo ví? Třeba mě to nakonec i ohromí. Nakladatelství se také nakonec rozhodlo knize dát jinou obálku, než byla původně v plánu a musím upřímně říct, že tato se mi zdá opravdu lepší.

Papírová města - John Green / YOLI / vychází ?.12.2014
Info o knize: GoodReads / Bux.cz

Aljašku a Hvězdy doma mám sice v tom hardbacku, nicméně pokud se rozhodnu si tuto knihu opravdu pořídit, stoprocentně sáhnu po tomhle YOLI vydání. Jestli si knihu koupím nebo ne se rozhodnu až po tom, co si od Greena něco konečně přečtu - mám doma jeho čtyři knihy a ani jednu jsem ještě nečetla. Smůla je, že Aljašku a Hvězdy mám naspoilerované, proto se mi do nich moc nechce. Další dvě knížky mám v angličtině a patrně se jako první pustím do jedné z nich - on je ten Green i údajně lepší v originálu než v překladu, takže uvidíme.


A to je k českým titulům vše. Teď ještě pár knih v angličtině:


Princess of Thorns - Stacey Jay / Delacorte Press / vychází 9.12.2014
Info o knize: GoodReads
Anotace mluví o tom, že jde o jakési spojení Hry o trůny a pohádek bratří Grimmů a už jen to zní dobře, ne snad? Navíc já mám knihy nějakým způsobem související s pohádkami opravdu ráda. Plus si od samotné autorky chci už nějakou dobu něco přečíst, tak proč nezačít touto knížkou?

The Boston Girl - Anita Diamant / Scibner / 9.12.2014
Info o knize: GoodReads
Než jsem se pustila do sepisování tohoto článku, vůbec jsem o této knize či autorce neslyšela. Knížka mě zkrátka opravdu hodně zaujala svou anotací, podle které by mělo jít o příběh zhruba ze začátku 20. století a který by měl popisovat život dospívající dívky v té době. Kdo ví, třeba to bude nuda, avšak může to být také zajímavá čtenářská zkušenost. Uvidí se.

Love & Other Theorie - Alexis Bass / Harper Teen / 31.12.2014
Info o knize: GoodReads
Od této knihy nečekám nic jiného než klasickou contemporary, ze které se buď vyklube hrozné klišé nebo fajn milý příběh. Anotace láká na něco trošku jiného. A ta obálka je vážně bezva. 

Inspire - Cora Carmack / self-published / 15.12.2014
Info o knize: GoodReads
S Corou Carmack jsem se teď seznámila díky její knize Losing it, která v listopadu vyšla u nakladatelství Jota, a hlavně proto jsem zvědavá na tuto knížku. Losing it mě upřímně překvapilo, četlo se mi to skvěle. A tohle by mohlo být zajímavé - je to o múze. Těžko říct, jak přesně to autorka pojme, ale už jen ten nápad se mi dost líbí.

To je z mé strany pro dnešek vše. A které novinky lákají vás?  

8 komentářů:

 1. O Kukuřičným městu slyším poprvé, ale četla jsem si ukázku na stránkách nakladatelství a nejspíš si ji budu muset pořídit, protože to vypadá dost dobře!
  Já s tím Greenem pořád váhám. Papírová města si chci přečíst určitě, problém je, že Aljaška ani Hvězdy mi zas tak k srdci nepřirostly. A já nevím, jestli to je kvůli překladu. Jenže zas Green má podle mě angličtinu docela těžkou, zvlášť jestli píše tak, jak mluví ve svých videích. Takže s přelouskáním v originále bych možná měla problém. Je to drama prostě :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, vypadá to moc dobře! Vážně doufám, že to bude zajímavé čtení. :)
   Já to teď pořizovat nebudu, pokud to nebude chtít sestra. Plánuji od Greena první zkusit to Let It Snow a vzhledem k tomu, že to má být vlastně jen povídka, tak doufám, že to zvládnu nějak přelouskat. :)

   Vymazat
 2. Temné bratrstvo mě také zaujalo, ale než si knihu pořídím/přečtu počkám si na recenze ostatních. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, na ty recenze ostatních jsem také zvědavá - určitě mi bude chvíli trvat, než se k tomu sama dostanu, jop. :)

   Vymazat
 3. Cora Cormac je skvělá a přijde mi, že píše jako divá! Na to, že je dost mladá jí myslím vyšlo poměrně hodně knížek :) Její styl se mi u Losing it líbil, přemýšlím, že sáhnu po Faking it a dalším díle Losing it v originálu, abych si ji vychutnala naplno :)
  Kukuřičné město vypadá pěkně :)
  V prosinci prostě nesmím nic pořizovat, tak snad ani na plánované novinky koukat nebudu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na to teď nemám čas, jinak bych se do těch dalších dílů asi také pustila v angličtině. Takhle to stihne vyjít v té češtině, než se k tomu dostanu, no. :D :)
   Snad bude takový i obsah. :)
   Chápu. :D

   Vymazat
 4. Je pravda, že v prosinci tolik knih už nevydávají, ale to nebudou ani v lednu, takže si aspoň naše peněženky na chvílí odpočinou. Jinak já se těším na Kukuřičný město, které vypadá skvěle a doufám, že i tak skvělé bude.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leden jsem zatím nezkoumala, ale asi to je pravděpodobné. :) Jo, jo, aspoň si konečně dokoupím knížky, které vyšly v průběhu roku a já je koupit nestihla, jop. :D :) Ohledně Kukuřičnýho města to mám stejně. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.