pátek 30. ledna 2015

24hodinový Read-a-thon / Úvodní článek


V lednu jsem toho přečetla žalostně málo, rozhodně na mé poměry. Může za to více faktorů, avšak to zrovna teď není důležité. Když jsem ale zaregistrovala, že Terra z blogu She is a bookaholic pořádá jednodenní čtecí maraton, rozhodla jsem se zapojit. Maraton probíhá zítra, tedy v sobotu 31. ledna 2015 a více se o maratonu můžete dočíst zde.
Já osobně jsem se zatím účastnila jen týdenních maratonů jako byl kupříkladu ten od Tiw #ctemedlouhonectenedokonce jsem sama pořádala Knižní maraton aneb čteme jako o život (který mimochodem hodlám zopakovat). Zatím mě maratony vždycky donutily k přečtení více knih než normálně, takže jsem upřímně zvědavá, jak to dopadne tentokrát, když maraton potrvá jen jeden den.

K maratonu patří i nějaké ty čtecí plány. Já ani v nejmenším netuším, co všechno stihnu přečíst a jestli náhodou nebudu ráda, když stihnu přečíst jen jednu knihu, avšak rozhodla jsem se s vámi podělit o knížky, ze kterých budu své čtení vybírat.


Jako první čtecí alternativu tu mám knihu Roky pod psa od Markuse Zusaka. Jako možnou četbu jsem si ji zvolila proto, že je ultra krátká. Má jen 146 stránek a to bych snad mohla zvládnout. Tedy v případě, že mě to nebude hrozně moc nudit. Od Zusaka jsem četla jeho Zlodějku knih a Posla a obě se mi líbily, a i když jsem na Roky pod psa neslyšela vyloženě kladnou odezvu, pořád se držím naděje, že tak zlé to snad nebude a že se to snad bude číst stejně tak dobře jako jeho další knihy. Četli jste někdo tuto knihu? A pokud ano, mám po ní v rámci maratonu sáhnout? Poraďte!


Tohle by byla sázka na jistotu. Druhý díl ze série o Percy Jacksonovi - The Sea of Monsters od Ricka Riordana jsem už četla v češtině a to dokonce dvakrát. Tudíž by tohle bylo mé třetí čtení, jenže tentokrát v angličtině. Pokračovala bych tak se svým neplánovaným re-readingem ze září. Po téhle knížce sáhnu v tom případě, že budu mít chuť na něco v angličtině a pokud budu chtít něco zábavného, co se mi bude stoprocentně rychle číst. Navíc jde o opět docela krátkou knihu - má jen nějakých 279 stránek.


Jestliže mé srdce zatouží po nějakém tom fantasy, pustím se do Trnového prince od Marka Lawrence. Na tuhle knížku se chystám už strašně moc dlouho, plus to vypadá, že by letos měl konečně vyjít ten druhý díl, takže by bylo načase zjistit, jak se mi toto líbí, abych věděla, jestli do této série dál investovat. Plus se svými 328 stránkami jde o jednu z nejkratších fantasy knih, které mám doma. Jo, pořád mě nepřestává udivovat, jak hubeňoučká tahle kniha je. 


Upřímně přiznám, že kniha Ivan je jen jeden od Katherine Applegate je pro maraton mé nejpravděpodobnější čtení. Za prvé to musím brzy vrátit do knihovny a za druhé to má jen 280 stránek s tím, že některé stránky tvoří jen pár vět a kniha obsahuje také ilustrace. Ovšem nejdůležitější je, že o Ivanovi jsem zatím neslyšela nic jiného než chválu a dětské knihy mě v poslední době baví víc a víc.

A jedna společná:

Po které knize z této čtveřice podle vás mám předně sáhnout? A plánujete se sami do maratonu zapojit? Pokud ano, co hezkého plánujete číst?

6 komentářů:

 1. Do tohoto maratonu se rozhodně plánuju zapojit už jsem i natočila video s knížkami, které budu číst :)
  Nevím, jak ty, ale já bych hned chňapla po Trnovém princi. Po téhle knížce koukám už dlouhou dobu, ale vždycky mě odradilo to, že ještě nevyšel druhý díl (hlavně teda když je první díl venku už tak dlouho). Konečně se ho ale dočkáme! :D A Ivan je jen jeden vypadá také moc dobře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě uvidím, ale třeba po tom Trnovém princi sáhnu. A pokud ne dnes, tak v průběhu dalších dnů určitě. :) A Ivan je jen jeden je moc bezva kniha! :)

   Vymazat
 2. Taky jsem se rozhodla zapojit. Akorát se bojím, že víc jak jednu knihu rozhodně nepřečtu :/ Ten Trnový princ se mi tu válí rozečtený snad někdy od října, díky za připomenutí! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť i ta jedna knížka je dost! Já normálně nepřečtu jednu knihu za den, takže by mi ta jedna kniha stačila, jop. :D :) Nemáš zač. :D Ale jinak ti ten Trnový princ tedy moc nesedl?

   Vymazat
 3. To jsou vážně docela ambiciózní plány. =D Já ještě pořád uvažuju, jestli se zapojit, nebo se na to vykašlat. Což je kapku blbý, když to začíná za chvíli... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, nepočítám s tím, že přečtu všechno. :D Spíš že si z tohohle budu vybírat. Ale už jsem stihla přečíst Ivana a ještě pár hodin do půlnoci mám, takže kdo ví, třeba stihnu ještě něco. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.