pondělí 6. dubna 2015

Teď už to s tou neaktivitou myslím opravdu vážně

Bohužel, je to pravda. Název článku mluví jasně - nyní to s neaktivitou myslím opravdu vážně. Téměř už od minulého září prohlašuji, že má aktivita na blogu bude dost nízká. V lednu jsem opakovala, že vážně nebudu přidávat příliš článků na blog. Zatím to ani jednou tak nedopadlo a já jsem na své poměry přidávala stále hodně. Z velké části za to mohly výčitky svědomí, které jsem měla - prostě jsem blog nechtěla zanedbávat. Z velké části za tím byl fakt, že jsem zkrátka radši šla napsat nějaký článek, než se jít učit.

To naneštěstí teď už vskutku končí. Maturita mě čeká už příští měsíc a já začínám lehce vyšilovat z toho, že v podstatě nic neumím. Teď přes velikonoční prázdniny jsem dávala dohromady maturitní otázky ke společenským vědám. Maturitní otázky k dějepisu ještě hotové nemám, za což si teď fakt hodně nadávám. Mizerně jsem na tom i s angličtinou, i když té se tolik nebojím. No a nesmím zapomenout na češtinu, u které jsem zjistila, že některé ty knihy, hlavně ty, co jsem četla v prváku, si budu vážně muset přečíst znovu. (Zrovna teď mě docela dost děsí to, že budeme mít u zkoušky jiný překlad knih, než v jakém jsem je četla já - třeba teď jsem viděla ukázkový maturitní list k Shakespearovi a za boha jsem nedokázala identifikovat, ze které části ta ukázka je, protože jsem prostě četla jiný překlad, uf. Navíc je od letošního roku ta maturita z češtiny koncipovaná trochu jinak než v loni, tudíž nesplníte jednu část, automaticky jste neodmaturovali. Fakt bezva.)

Nejhorší na tom všem je, že to všechno hrozně rychle utíká. Ani se nenadějete a on už je konec měsíce! To mě opravdu děsí. Plus zároveň s maturitou se blíží i přijímačky, ze kterých jsem také dost nervózní, protože bych vážně moc chtěla být na nějakou tu školu přijatá. (Dobře, do Budějovic mě vezmou bez přijímaček, ale tam fakt nechci. To je pro mě ta poslední možnost, když mě nevezmou do Prahy nebo do Olomouce.)

Zkrátka tímhle článkem chci vás informovat o tom, že přecházím do úsporného režimu. Ještě musím sepsat jednu recenzi, kterou dlužím nakladatelství, a pak vypínám. Musím sama sobě zakázat přístup na blog. Musím si zakázat nad blogem přemýšlet, vyčítat si, že jsem nic dlouho nepřidala, že je na blogu pusto a prázdno. Tak trochu to pro mě bude očišťovací kůra, protože jsem se teď nad blogem stresovala až zbytečně moc. Myslím, že ta škola mi teď jako stresor stačí dostatečně, blog k tomu přidávat nebudu.

Jakmile budu mít tohle všechno za sebou, určitě se s velkou chutí do blogování pustím! Ani nevíte, jak moc se těším, až se budu moci zase pořádně pustit do čtení a krásně u toho vypnout!

V červnu mě tedy můžete čekat v plné síle zpět! A pokud někteří z vás letos také maturujete, přeji vám hodně štěstí a pevné nervy!

16 komentářů:

 1. Tak hodně štěstí, ale určitě to zvládneš :) Kdybys s něčím potřebovala poradit, klidně napiš :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím to nějak zvládnout! :D Děkuji za nabídku, když něco budu potřebovat, tak napíšu. :)

   Vymazat
 2. "ukázkový maturitní list k Shakespearovy "

  Takže.. Uklidni se a pak to oprav, jo? :o)
  Taky jsem maturovala z dějáku a nestihla jsem se to naučit celé, ale měla jsem štěstí, že jsem si vytáhla, co jsem uměla.
  A s tím Shakespearem je to drsné, protože ty překlady se vážně moc liší.

  Držím pěsti, ať to zvládneš v klidu a levou zadní.
  Ale že nechceš jít studovat do Brna, to mě vážně mrzí! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No fuj, to je hnusná hrubka! Už jsem to opravila. Ale ono to bude tím, že jsem nad tím přemýšlela jako nad přívlastkovým přídavným jménem a pak mi nějak nedošlo, že to to přídavné jméno není. :D
   Já se budu modlit, abych si vytáhla něco normální. Jako já bych už teď dala jakž takž dohromady ty souvislosti, s daty je to ale horší.
   No právě. Já jsem si to poctivě přečetla, ale z té ukázky jsem fakt nedokázala s jistotou určitě, o jakou část knihy / hry jde.

   Já Brno zvažovala. Ale nakonec z toho nějak sešlo. :D

   Vymazat
 3. Tak tedy hodně štěstí k maturitě x) Určitě to dáš!

  OdpovědětVymazat
 4. To veľmi dobre poznám :D Síce nematurujem, ale pred skúšovým toho mám vždy kopu a to isté aj počas neho :D A cez rok to nie je o nič lepšie ... Nanešťastie. Tak veľa chuti potom, keď sa vrátiš v plnej sile prajem :D

  Inak ak máš rada knihy, možno by si sa chcela zapojiť - http://janeismystery.blogspot.sk/2015/04/knizny-kviz-sutaz.html :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, zkouškové, to poznám příští rok. :D Moc děkuji! :)

   Vymazat
 5. Držím palce! Ja teraz blog tiež zanedbávam, keďže ma čakajú štátnice :) ale potom plánujem rovnako návrat v plnej sile :D uvidíme či ma pracovný život nezmorí a podarí sa mi to :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Já už mám vše za sebou, takže se plánuji co nejdříve opět pustit do psaní článků a tak. Moc mi to chybělo. :)

   Vymazat
 6. Gratuluju ti, že se ti podařilo k tomu odhodlat. Třeba neskončíš jako já a nebudeš se snažit naučit všechny předměty o svaťáku, to bych totiž nepřála ani největšímu nepříteli... =D Tak držím palce. =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodnutí tu sice bylo, ale stejně to učení nejvíc odnesl ten svaťák. :D Příště na sebe musím být ještě přísnější. :D

   Vymazat
 7. Už sa teším, keď budeš mať na blog zase čas a držím palce - uvidíš, že všetko zvládneš.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já sama jsem se hrozně těšila, až se do toho blogování budu moci konečně zase pustit, juch! :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.