pátek 22. května 2015

Seznamte se s čerstvou maturantkou aneb pár slov k mé aktivitě

No ano, název článku vám napovídá naprosto přesně. Mám za sebou maturitu, jéj! A dokonce jsem i prospěla, takže hurá! Včera u nás byly maturity dokonce i oficiálně ukončeny, tudíž jsem byla včera ve své škole naposled. To vám byl vážně příjemný pocit.

Možná nejsem se svými výsledky naprosto spokojená, hlavně mi vadí, že jsem z dějepisu dostala za tři, ale když vidím, jak dopadli ostatní (dvě spolužačky ten dějepis neudělaly), tak se pořád utěšuji, že je to ještě super. Navíc jsem měla fakt pech na otázku - vždyť to znáte, jednu nebo dvě otázky se pořádně nenaučíte, pak zapracuje zákon schválnosti a vy si jednu z nich vytáhnete. Jo, takhle to bylo i u mě.
Naštěstí mám v českého jazyka jedničku, z toho mám velkou radost. Čeština byla moje první maturitní zkouška, takže jsem z toho byla maximálně nervózní, bylo mi blbě, měla jsem jen krůček k tomu, abych zvracela. Pak jsem si samozřejmě jako první vytáhla knížku, kterou si vytáhla spolužačka přede mnou a já musela vybírat znovu. Když jsem uviděla číslo 4, začala jsem v duchu panikařit, že je to určitě Romeo a Julie, a že jsem tudíž v háji, protože jsem si u té knihy tolik nevěřila. Ani nevíte, jak moc se mi ulevilo, když jsem slyšela, že je to Obraz Doriana Graye od Oscara Wilda. Věděla jsem totiž, že o tom dokážu mluvit dost dobře. Jen jsem mluvila poměrně rychle, takže jsem byla hotová o 5 minut dřív. Pak jsem si za to nadávala, protože se mě češtinářka musela vyptávat dál a ptala se na neumělecký text, to jsem zase začala lehce panikařit, že si to tím pokazím, Díky bohu se to nestalo a já měla z češtiny plný počet bodů. Velice vtipné pak bylo, když mi ve středu kamarádka psala, že měla Doriana též a také se nejdřív bála, že je to ten Romeo a Julie.
Na jednu stranu jsem naštvaná, že jsem tu maturitu nezvládla líp, ovšem na druhou stranu jsem ráda, že jsem ji vůbec dala, když si vezmu, že z našeho ročníku půjde k maturitě v září asi sedm lidí, což je na poměry našeho gymplu hrozně moc.

Ohledně školy mě teď čekají už jen přijímačky na Karlovku v první polovině června. To budu v Praze neobvykle často. Kdybyste měl někdo zájem se třeba někde sejít a pokecat, dejte vědět, třeba se nějak domluvíme.

A až budu mít za sebou přijímačky v Praze, jsem naprosto volná! Aspoň teda na to léto. Volno rozhodně plánuji využít i k věnování se blogu. Neslibuji, že sem přibude každý den jeden článek, nicméně nechci, aby tady bylo mrtvo nějakou delší dobu. Snad to ani nehrozí, mám v plánu hned několik článků, také mohu zase konečně číst to, co sama chci, tudíž určitě budu sepisovat další recenze. Zkrátka a dobře, přepínám z módu neaktivní do módu aktivní, i když až v té druhé polovině června budu aktivní opravdu naplno. 

Upřímně doufám, že se mi podaří se vrátit do mých zajetých kolejích, tak jako jsem to měla před maturitou, ten stav blogu mi v té době totiž velice vyhovoval. Ovšem jestliže to půjde ještě líp, zlobit se určitě nebudu.

Pro dnešek bych na závěr chtěla poděkovat těm z vás, kteří jste mě i přes mnou neaktivitu začali sledovat - tady i na Facebookových stránkách blogu to číslo nádherně povyrostlo, já z toho mám ohromnou radost a dost možná zapřemýšlím nad nějakou soutěží. 

Prozatím se tedy mějte, já se snad ozvu co nejdříve!

27 komentářů:

 1. Juhůůů, Kristýnka je zpátky!! Ještě jednou gratuluji k maturitě. Já jsem také měla z dějepisu za tři a taky mě to teď dost štve, na druhou stranu jsem fakt ráda, že už celou maturitu můžu hodit za hlavu :) Těším se na nové články :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :D Já tobě také samozřejmě ještě jednou moc gratuluji. :) Přesně - sice mě to štve, ale jsem ráda, že už tu maturitu nemusím řešit. :) A já se těším na jejich sepisování! :D :)

   Vymazat
 2. Gratuluji k maturitě! Já jsem taky měla z českého jazyka plný počet bodů a vylosovala jsem si Ostře sledované vlaky. :D Teď už jen přijímačky na VŠ, ale tam je taková obdoba maturity každý půl rok, takže to o moc lepší nebude. :D Já jen doufám, že zkouškové zvládnu na první pokusy a 1. června bych to všechno měla za sebou. :)
  Moc se těším na tvé další články! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Jo, já vím, při zkouškovém asi umřu, to je mi jasný. :D Jé, tak to ti budu držet se zkouškovým palce! :)
   Děkuju ještě jednou! :D :)

   Vymazat
 3. Jé, moc gratuluju. :) Už se těším na další recenze. :3

  OdpovědětVymazat
 4. Gratulujem :)) Mňa by zaujímalo, čo sa chystáš študovať, ak to teda nie je tajomstvo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! :) Tajemství to není - plánuji studovat bohemistiku, i když to má každá škola jinak pojmenované. Zkouším i angličtinu, ale u té jsem si podstatně méně jistá, jestli mě vezmou. :)

   Vymazat
 5. Gratuluji k maturitě a přeji hodně štěstí u příjímaček na VŠ. Těším se na tvé články a recenze:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Tak snad se ti mé články budou líbit. :)

   Vymazat
 6. Jsem ráda, že jsi zpátky.. já sice končím základku ale Obraz Doriana Graye už mám přečtený :D Tak možná se mi to taky bude hodit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud budete mít Obraz Doriana Graye v seznamu četby k maturitě, tak se ti bude hodit určitě! :)

   Vymazat
 7. Gratuluju k maturitě a přeju hodně štěstí s přijímačkami! :) Ty jo, fakt to u vás neudělalo sedm lidí? U nás na gymplu to v posledních dvou letech dali všichni, tak jsem zvědavá, jak dopadneme my za rok :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Šest lidí to v ročníku nedalo, jednu osobu k maturitě nepustili vůbec, až když udělá v srpnu opravky, půjde k maturitě v září. Ale tak vysoký počet lidí byl pro učitele hrozný šok, no. :D Loni to neudělala jedna slečna a už z toho byli hotoví, takže letošní rok pro ně musel být katastrofální. :D

   Vymazat
 8. Gratulujem, teším sa s tebou, že to máš z veľkej časti za sebou.:) Tak ešte good luck s prijímačkami! Nemôžem sa dočkať nových článkov.:)

  OdpovědětVymazat
 9. Gratuluji! A na tvé články se už moc těším! :o)

  OdpovědětVymazat
 10. Také se přidávám ke gratulaci ^^ A moc se těším na tvé články :3

  OdpovědětVymazat
 11. Moc ti gratuluji k maturitě a přeji ti hodně štěstí u přijímaček na VŠ, ať to dobře dopadne :) A těším se na tvé články :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :) Snad se ti články teda budou líbit. :)

   Vymazat
 12. Moc gratuluji! A doufám, že se přijímačky na VŠ povedou :))

  OdpovědětVymazat
 13. Sice s pořádným zpožděním, ale taky ti moc gratuluju a přeju hodně štěstí u přijímaček! =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.S. A co se týče trojky z dějáku, víš, jak se to říká. Nikdo se neptá za kolik, všechny zajímá jen to, jestli tu maturitu vůbec máš. ;)

   Vymazat
  2. Jé, moc děkuji! :) A to je v pohodě, určitě teď máš zkouškové, takže nestíháš, co? :)
   Jó, já vím, že jim je jedno, jaké známky člověk u maturity má. Ale víš co, já bych měla lepší pocit, kdybych to zvládla líp. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.