úterý 7. června 2016

Žiji a s blogem nekončím!

Tak vás zas po pořádně dlouhé době zdravím!

Jako první by se možná hodilo nějaké vysvětlení, což? Přece jenom tu teď blog půl roku zel prázdnotou a nikde není k tomu nic řečeno. Vysvětlení je docela snadné - do cesty mi přišel "reálný" život, čímž myslím hlavně školu. Netvrdím, že by mé studium české a anglické filologie bylo extrémně náročné, ale nějaký čas tomu člověk obětovat musí - ať už přípravě na dílčí testy, přípravě prezentací nebo čtení povinné četby. Také neříkám, že bych neměla na blog vůbec čas, přestože jsem kromě školy chodila (a ještě chodím) na brigádu. Vymlouvat se na nedostatek času by ode mě bylo neupřímné, protože to nějaké volno jsem měla. Jen jsem ho netrávila čtením normálních knížek. A to byl ten hlavní problém - nic normálního jsem nečetla, tudíž jsem neměla o čem psát! Ovšem z tohoto nepříjemného stavu se už krůček po krůčku dostávám a upřímně doufám, že za chvíli vám tu budu schopná psát i o něčem jiném než je literatura 19. století či hláskové změny v proudu řeči (i když zrovna fonetika mě fakt baví a přemýšlím, že se na ni zaměřím!).

Prázdniny sice oficiálně ještě nemám, avšak před sebou mám už jen jeden, eventuálně dva testy, což už není takový nápor, a tudíž konečně získám volný čas, který bych mohla konečně věnovat i té četba. Navíc už mám na normální čtení zase chuť, hrozně se na to těším a jsem připravená si ho užívat plnými doušky! Snad to poté zužitkuji i k psaní na blogu.

Jako první se potřebuji zbavit nějakých restů, které ještě mám. Za ty se sice hrozně stydím, ale co s tím teď už nadělám, vždyť jsme jen lidi. Proto čekejte recenze / nějaké pocity a dojmy i na lehce starší kousky. K tomu se potřebuji dokopat. Jsem upřímně zvědavá, jak mi psaní recenzí po takové době ještě půjde. Velmi zvažuji i to, že recenze začnu psát trochu jinak než doposud. Možná budu celkově k blogu přistupovat trošku z jiného soudku. V hlavě mám nějaké plány a nápady, teď jen to zkusit nějak zrealizovat. Chystám se tomu dát volný průběh.

Trochu víc jsem se začala zajímat o komiksy, proto můžete na blogu pravděpodobně čekat nějaké články na ně zaměřené. Ráda bych teď víc četla v angličtině a spíš knihy, které u nás nevyšly, abych vás mohla lákat na nové kousky. Asi si budu muset ohledně blogu udělat nějaký plán, rozvrh, a pokusit se to dodržovat, aby to tu hned zase neumřelo.

Mimochodem, zajímal by vás článek zaměřený na mé studium v Olomouci? Co to obnáší studovat českou a anglickou filologii? Jaké jsou moje dojmy a tak? Hm... Jak to tu teď vypisuji, možná článek rovnou sepíšu a bude!

(Jó a jak se vlastně jinak všichni máte? Dobrý? Daří se vám? Co maturity / přijímačky / zkoušky / testy, atd.? Všechno v pořádku? A co pěkného jste naposledy četli, nějaká doporučení pro mě, hm?)

To je z mé strany pro dnešek vše. Cílem tohoto článku je vás informovat, že jsem na blog nezanevřela a že v následujícím období můžete očekávat, že se tu opět začne něco dít.

(Ne-mrtvá) Kristie

10 komentářů:

 1. Hurá, ty žiješ! :D Článek určitě napiš, četla bych od tebe i nákupní seznam, takže nepohrdnu ničím... A možná právě tohle budu jednou studovat, takže jsem vážně zvědavá :) A pokud tě to povzbudí, já teď recenzuji knihy, co jsem četla v únoru :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježíši, fakt? A nepleteš si mě s někým? :D Ne, vážně, moc ti děkuji! To mě úplně nakopává a doplňuje energií, takže fakt děkuji. :) A článek určitě sepíšu. Jen jestli ti tím ale neseberu iluze. :D

   Vymazat
  2. Nepletu, to vážně nehrozí :D Nesebrala jsi ;)

   Vymazat
  3. Dobře, tak to ti ještě jednou moc děkuji, opravdu se něčeho takového moc vážím. :) Tak to je super! :D :)

   Vymazat
 2. Áno, určite napíš článok ohľadom školy! :3 Mňa také články hrozne bavia a som veľmi zvedavá, čo ten tvoj odbor je vlastne zač :) a ja tiež velmi rada čítam komiksy, takže na články/recenzie ohľadom nich sa veľmi teším! ^-^~

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak super, pomalu začnu na článku pracovat. :) A na komiksy se určitě zaměřím! Jakmile budu doma, plánuji si z BookDepository objednat i nějaké anglické, co nevyšly v překladu. :) Jen je škoda, že komiksy vyjdou tak draho, to je děs. :D :)

   Vymazat
 3. Sláva! :D Tak co, jaký to je, zase napsat článek? :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jéééééé! Hele, piš, co chceš ty, hlavně piš! :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě psát budu! A teď asi hodně, protože jsem plná energie, tak ji musím využít, dokud to jde. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.